تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر -

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر یکی از خدمات ارائه شده مجموعه تعمیر با ما در نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در محل می باشد. کارت گرافیک قطعه ای بسیار مهم که خرابی آن، مشکلاتی را در نحوه نمایش تصاویر و حتی کیفیت اجرای برنامه ها ایجاد می کند. کارت گرافیک، داده های صفر و یک سیستم را به اشکال و تصاویر گرافیکی تبدیل می کند تا راحت تر بتوان با آن ارتباط برقرار کرد. به دلیل ارتباط این قطعه با سایر بخش های سیستم، تعمیرات اشتباه آن می تواند منجر به بروز ایرادات جدی در دستگاه گردد. به همین دلیل بهتر است برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوترهر برندی، از تکنسین های مجرب تعمیرات کامپیوتر کمک بگیرید.

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر

همکاران ما در نمایندگی تعمیر کامپیوتر تعمیر با ما  برای ارائه تخصصی ترین خدمات در این زمینه، کنار شما هستند. کارت گرافیک  طوری طراحی شده که احتمال آسیب دیدگی و از کار افتادن آن زیاد است. کار کردن کامپیوتر به مدت طولانی و به شکل بی وقفه نیز این قطعه را به مرور زمان دچار آسیب دیدگی می کند. وقتی حجم کاری رایانه از حد مشخصی فراتر رود، فشار زیادی به gpu وارد می شود و به تبع آن، این قطعه دچار ایرادهایی می گردد.

 نوسانات برق نیز به قطعات داخلی کارت گرافیک آسیب رسانده و موجب از کار افتادن آن می شود. در نهایت این که سیستم های کامپیوتری بعد از مدتی، در سراشیبی فرسودگی می افتند و روند استهلاک آنها سرعت می گیرد. پس تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر دل قدیمی چندان دور از ذهن نیست.

رایج ترین علل سوختن کارت گرافیک چیست ؟

  •     نوسانات مربوط به منبع تغذیه
  •     ضعیف بودن پاور سیستم است
  •     اتصال کارت گرافیک ناسازگار با مادربورد سیستم
  •     خراب شدن فن خنک کننده کارت گرافیک
  •     داغ شدن بیش از حد کارت ، آسیب های جدی به بورد کارت گرافیک می رسد.

با توجه به حساسیت این قطعه و نقش ویژه‌ی آن در ارتقاء کیفیت عملکرد کامپیوتر‌ها بهتر است سرویس های مرتبط با تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر را به مهندسان متخصص در این حوزه بسپارید. کارشناسانی که ضمن آگاهی از تمامی اجزاء این قطعه، با چگونگی تعمیر و ترمیم آن نیز آشنایی دارند.

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر -

اشکالات رایج در کارت گرافیک

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر با مشکل روشن نشدن کامپیوتر پس از نصب کارت گرافیک

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که کارت گرافیک بر روی سیستم نصب گردد. مشکل ایجاده شده سبب خاموش ماندن سیستم و قطع و وصلی فن موجود بر روی سیستم می‌گردد. بدین معنی که احتمالاً پس از نصب کارت گرافیک، کامپیوتر روشن نگردد و فن پس از یک لحظه چرخش، از کار بایستد. در صورتی‌که کامپیوتر با نصب کارت گرافیک برروی مادربرد، روشن نشده اما با برداشتن کارت گرافیک روشن گردد، می‌بایست احتمال وجود یک اتصال در کارت گرافیک را در نظر آورد.

 بطور کلی هرگاه در بخشی از قطعات سخت افزاری اتصالی بوجود آید، پاور برق مادربرد را قطع خواهد. جهت حل این مشکل با دقت بورد را چک نمایید تا در صورت وجود اتصالی و زخمی شدن بورد، نسبت به رفع آن اقدام نمایید. در صورتی که چنین مشکلی برر روی برد وجود نداشت، احتمالاً مشکل ایجاد شده ناشی از ماسفت‌های گرافیک باشد زیرا با سوختن هرکدام از این ماسفت‌ها یک اتصالی در کارت گرافیک ایجاد می‌شود. در این صورت (یعنی در صورتی که مشکل مربوط به ماسفت‌ها باشد) می‌بایست نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

تعویض ماسفت کارت گرافیک کامپیوتر

 جهت تعویض ماسفت‌ها می توانید به مرکز تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر تعمیر با ما مراجعه نمایید و یا اقدامات زیر را عملی نمایید:

  • تمام ماسفت های کارت گرافیک را با استفاده از هویه‌ی هوای گرم (هیتر) خارج نمایید. پس از این کار تمامی ماسفت‌های خارج شده را به شیوه‌ی زیر تست نمایید و از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل کنید:
  •     ابتدا مولتی متر را برروی رنج تست دیود (بازر) قرار دهید.
  •     پراب قرمز را بر پایه فلزی بالای ماسفت (پایه میانی ماسفت) قرار داده و پراب مشکی را روی پایه سمت راست قرار دهید. در این حالت در صورتی که صدای بوق شنیده شود و یا عددی بین ۳۵۰ الی ۶۵۰ نشان داده شود متوجه می‌شویم که ماسفت سوخته است.
  •     در این مرحله از تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر پراب مشکی را برروی پایه سمت چپ قرار دهید دراینصورت نباید هیچ عددی نشان داده شود (صدای بوق هم شنیده نشود) که در اینصورت ماسفت سالم است.
  •     با همین شیوه تمامی ماسفت‌ها را تست کنید و در نهایت ماسفت‌های معیوب را شناسایی و با یک ماسفت سالم تعویض کنید.

تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر با مشکل خط انداختن کارت گرافیک

خط انداختن کارت گرافیک در زمان کارکردن یکی از مشکلاتی است که در بسیاری  از کارت‌های گرافیک مشاهده شده است. در اکثر موارد وجود این مشکل ناشی از لحیم سردی چیپ کارت گرافیک می‌باشد. برای رفع این مشکل راهکارهای زیر را عملی نمایید:

هیت سینک و فن را از روی چیپ بردارید. پس از این کار، مقدار کمی خمیر فلکس (به اندازه نوک یک پیچ گوشتی) روی بخش بالایی چیپ (درست مابین چیپ و برد کارت گرافیک) قرار دهید. دمای هیتر را بر روی ۳۵۰ درجه تنظیم کرده و فشار هوا را ببندید. برای این‌کار می‌بایست کلاهک هادی باد هیتر را برداشته و تا ۵ دقیقه به چیپ حرارت دهید (به شکلی که خمیر فلکس از زیر چیپ رد شده و از قسمت پایین چیپ خارج گردد).

بعد از این کار تا خنک شدن کامل کارت گرافیک صبر کنید. در این روش رعایت دو نکته ضروری است اول اینکه تمام چیپ رو بصورت یک دست حرارت دهید و دوم اینکه به هیچ عنوان بعد از حرارت دادن به چیپ آن را روشن نکنید (حداقل تا نیم ساعت).

تعویض و تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر

کارشناسان مجموعه تعمیر با ما  توانایی این را دارند تعمیر کامپیوتر و اجزای داخلی آن را به صورت حرفه‌ای بدون آسیب رساندن انجام دهند. بطور کلی هرگاه در بخشی از قطعات سخت افزاری اتصالی بوجود آید، پاور برق مادربرد را قطع خواهد کرد. بنابراین اگر با وصل کردن کارت گرافیک برروی مادربرد، کامپیوتر نمی تواند روشن شود اما با برداشتنش کامپیوتر روشن می شود یک اتصالی بوجود آمده است.

برای رفع این مشکل با دقت بورد را چک کنید و در صورت وجود اتصالی و زخمی شدن بورد آن را برطرف کنید در غیر اینصورت به احتمال 99% مشکل از ماسفت های گرافیک است. با سوختن هرکدام از این ماسفت ها یک اتصالی ایجاد می شود و با تعویض آن مشکلتان برطرف خواهد شد.

نوشتهٔ پیشین
تعمیر مادربرد کامپیوتر
نوشتهٔ بعدی
نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست