تعمیر مانیتور

تعمیر مانیتور

فرقی نمیکند از چه نوع مدل و برند مانیتوری استفاده میکنید با هر مشکلی که  در مانیتور خود مواجه شده باشید می توانید از خدمات تعمیر مانیتور که توسط مجموعه تعمیر باما به کاربران ارائه داده می شود استفاده کنید. از پیدایش رایانه تا به زمان حال نمایشگر ها و یا مانیتورها جز اصلی ترین خروجی های اطلاعات برای کاربران محسوب می شوند. امروزه نمایشگرها نه تنها برای اسئفاده خانگی و اداری بلکه برای استفاده در تمام دستگاههای پردازش از جمله؛ کامپیوتر های صنعتی،آزمایشگاهی پزشکی و ارتباطات جمعی استفاده می شوند.

تعمیر مانیتور

تعمیر مانیتور یکی از خدمات ارائه دهنده مجموعه تعمیرباما می باشدکه کلیه خدمات و سرویس دستگاههای تلویزیون و مانیتور به صورت تخصصی به دست تکنسین های ماهر و با تجربه این مرکز صورت می گیرد. جهت کسب رضایت و آسایش خاطر هموطنان گرامی تمامی سرویس های ترمیم؛ تعویض قطعات مانیتور به همراه گارانتی عرضه میگردد.

تعمیرات مانیتور در این مرکز مجهز به جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات تست مانیتور و عیب یابی آنها است که توسط کارشناسان تعمیر باما، دستگاه خراب را تعمیر و تحویل شما داده می شود. تعمیر مانیتور ال جی LG و سامسونگ از پر فروش ترین مانیتورهای بازار ایران می باشد، تعمیر صفحه این مانیتور ها نیازمند تجربه و تخصص و ابزارهای تخصصی و قطعات اورجینال  می باشد.

انواع مانیتور

اکثر مانیتورهای کامپیوتر دو نوع هستند. مانیتورهای CRT یک فناوری قدیمی است که شامل واحدهای حجیم است. صفحه نمایش LCD مانیتورها فناوری جدیدتری را با واحدهای صفحه تخت نشان می دهند. در حالی که تکنیک های تعمیر مانیتور برای این دو نوع متفاوت است، چند مشکل جزئی می تواند در هر دو مانیتور CRT و LCD یکسان باشد. فضای داخلی مانیتور کامپیوتر ممکن است از صفحه نمایش، اجزای الکتریکی، منبع تغذیه، بردهای مدار، نور پس زمینه و تفنگ الکترونی تشکیل شده باشد.

تعمیر کلیه ی مشکلات  احتمالی در مانیتور

مرکز تعمیر باما کلیه ی مشکلات احتمالی و عیوب ساختاری انواع ملتیتورهای موجود در بازار را در سطحکیفی بالایی برطرف می سازد. تمامی مانیتورهای CRT، LCD،LED، و برند های معروف ال جی، ایسوس، ایسر ودل در این مجموعه قابل ترمیم،و بازیابی می باشد.

مانیتور دارای قطعات سخت افزاری متعددی می باشد که خرابی هر یک می تواند روند کاری تجهیزات را مختل کند. یادآوری می کنیم که تمامی مراحل بازیابی قطعات مانیتور های معیوب در نمایندگی تعمیرات تعمیر با ما بر اساس استانداردهای چهانی صورت می گیرد.

بخشی از خدمات تعمیر با ما

 • برطرف کردن مشکل روشن نشدن مانیتور
 • تعمیرات برد تغذیه مانیتو، مدار تغذیه، مادر برد مانیتور
 • تعمیر پنل مانیتور
 • حل مشکل نداشتن سیگنال
 • تعمیر آداپتور مانیتور
 • رفع اتصالی در مدار و برد مانیتور
 • تعمیر شکستگی انواع سوکت
 • تعمیرات قسمت برد های ولتاژ و مدار؛ بک لایت و رفع مشکل نویز در تصویر
 • تعمیر ورودی HDMI /VGA
 • رفع مشکل سوختگی پیکسل در مانیتور و….
 • خدمات  تعمیر مانیتور
 • خدمات تعمیر مانیتور
 • تعمیر یا تعویض

تعمیر مانیتور

تعمیر چیپ گرافیک مانیتور

عوامل و اجزاء زیادی هستند که برای نقش بستن تصاویر بر روی مانیتور، دست به دست هم می‌دهند. یکی از این اجزاء، چیپ گرافیک یا همان واحد پردازش کارت گرافیک زحمت پردازش تمامی تصاویر، قبل از نمایش بر روی مانیتور را می‌کشد. درواقع اساس کار مانیتور، نمایش تصاویر است که برای انجام چنین عملیات بزرگی نیاز است تا تک تک تصاویر از نظر پارامترهای مختلفی مورد پردازش قرار بگیرند.

بنابراین اگر چیپ گرافیکی وجود نداشت تا تصاویر را پردازش کند، هیچ یک از تصاویر بر روی مانیتور نمایش داده نمی‌شدند در نتیجه تصاویری که بر روی مانیتور نمایش داده می‌شوند بهم‌ریخته هستند، تصویر مانیتور سیاه است یا اینکه تصویر بر روی مانیتور گیر کرده است به این معناست که چیپ گرافیک آن آسیب‌دیده است و به تعمیر یا حتی تعویض نیاز دارد.

رفع مشکل سوختگی پیکسل در مانیتور

مانیتورها از پیکسل های زیادی تشکیل شده اند که نمایانگر تصاویر مختلف در دستگاه هستند. در این میان همواره امکان دارد یکی از پیکسل های مانیتور پس از استفاده ی چندین ساله از دستگاه در اثر عوامل مخربی چون آب خوردگی دچار ناکارآمدی شود. پیکسل مرده توسط نقطه ی سیاه رنگی در مانیتور ظاهر می شود. در واقع هر پیکسل مرده  یک نقطه سیاه در مانیتور است که دیگر روشن نشده و در قالب یک مربع تیره رنگ شکل می گیرد.

تعمیر یا تعویض پورت HDMI مانیتور

پورت HDMI تنها رابطی است که هم می‌تواند صدا و هم می‌تواند تصویر را به صورت دیجیتال انتقال دهد. بنابراین انتقال تصویر و صدا به صورت هم‌زمان و باکیفیت بسیار بالا در مانیتورها را مدیون پورت HDMI هستیم. دو دلیل مهم وجود دارد که موجب از کار افتادن پورت HDMI می‌شود.

اول از همه نوسان برق و دوم اتصال کابل‌ غیراستاندارد به پورت HDMI مانیتور. بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی برای پورت HDMI مانیتور خود باید حتماً مانیتور خود را به محافظ برق متصل کنید و از همه مهم‌تر از کابل استاندارد برای اتصال به این پورت استفاده کنید. درضمن می‌توانید با خیال راحت تعمیر یا تعویض پورت HDMI مانیتور خود را به مرکز تعمیرات مانیتور بسپارید.

تعویض مین برد مانیتور

نقش مین برد در مانیتور برای کسانی که در این زمینه تخصص دارند کاملا روشن است. تمامی عملکردهای مانیتور در صورت سالم بودن مین برد امکان پذیر است. در صورت خرابی مین برد ممکن است با مشکلاتی از قبیل صدا نداشتن، تصویر نداشتن، روشن و خاموش شدن و پرش تصویر در مانیتور مواجه شوید. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث خرابی مین برد می شود، نوسانات برقی می باشد. کارکرد بالای دستگاه نیز در این امر بی تأثیر نیست.

تعمیر برد پاور مانیتور

تعمیر برد پاور یکی از تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیرات مانیتور است. برد پاور مانیتور به منزله قلب دستگاه بوده و انرژی الکتریکی را به قطعات مختلف انتقال می دهد. هریک از قطعات مانیتور برای اینکه به درستی کار کنند نیاز به یک مقدار ولتاژ مشخص دارند. برد پاور با کنترل میزان ولتاژ، به اندازه‌ای که برای هریک از قطعات نیاز باشد، به آنها جریان الکتریکی انتقال می دهد. بنابراین هرگونه کم و زیاد شدن این ولتاژ می تواند به قطعات مربوطه آسیب جدی وارد کند.

اگر برد پاور با مشکل مواجه شود بروز نشانه هایی چون روشن نشدن مانیتور، خاموش شدن ناگهانی دستگاه، تصویر نداشتن و ضعیف شدن نور مانیتور دور از انتظار نیست. در صورتی که این مشکلات را مشاهده کردید باید در اسرع وقت برای تعمیر مانیتور خود اقدام کنید چراکه اگر مشکل از بردپاور باشد، تعلل در تعمیر آن، ممکن است باعث بیشتر شدن مشکل و آسیب رسیدن به دیگر قطعات شود.

تعمیر پنل مانیتور

پنل بخش اصلی مانیتور است که به تنهایی چیزی حدود 60 تا 70 درصد ارزش مانیتور را شامل می شود. اکثریت قریب به اتفاق پنل های بکاررفته در مانیتورهای امروزی بسیار آسیب پذیر هستند تا آنجا که یک ضربه کوچک می‌تواند خسارت های جبران ناپذیری به آنها وارد کند. خرابی پنل در حالت های مختلفی روی می دهد. بهم‌ریختگی رنگ ها و تصاویر، وجود نقاط رنگی روی صفحه نمایش، خط خوردگی و شکستگی پنل، قطع و وصل شدن تصویر و وجود خطوط افقی روی پنل، برخی از مهمترین خرابی‌هایی است که ممکن است برای این بخش روی دهند.

تعیین این مسئله که آیا امکان تعمیر پنل وجود دارد یا خیر؟ بستگی به نوع اشکال پیش آمده در پنل دارد. در صورت خرابی پنل، کارشناس تعمیر تلویزیون، به بررسی پنل پرداخته و بسته به نوع اشکال پیش آمده در آن امکان یا عدم امکان تعمیر آن را مشخص می‌کند. در اغلب مواقع که مشکل پنل حاد باشد تعویض آن بسیار به صرفه تر از تعمیر خواهد بود.

تعویض بک لایت مانیتور

بک لایت مانیتور قطعه ای است که نور لازم را برای نمایش تصاویر در پنل تأمین می کند. این قطعه از یک صفحه تشکیل شده که در روی آن تعدادی ال ای دی نصب شده است. در مانیتورهای امروزی اغلب از بک لایت های چهارگانه که دور تا دور صفحه را گرفته است استفاده می‌شود. از آنجا که بک لایت نور پس زمینه را فراهم می‌کند پس اولین نشانه های خرابی آن می تواند ضعیف شدن نور صفحه و یا تاریک شدن آن باشد. معمولاً در صورت خرابی بک لایت، این قطعه باید تعویض شود اما اگر خرابی مربوط به اتصالات آن باشد یا اشکال از مین برد دستگاه باشد آنگاه با تعمیر و رفع ایرادات این قسمت ها، مشکل بک لایت برطرف می شود و نیازی به تعویض آن نیست.

ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت

مراجعه حضوری مشتری :

– مراجعه به مرکز تعمیرات باما
– بررسی و ایرادیابی توسط کارشناس مربوطه و تخمین هزینه
– تماس با مشتری و اعلام خرج تعمیر

در صورت ارسال مانیتور خراب :

مشکلات مانیتور را روی آن نوشته و شماره تماس را یادداشت کنید.
بعد از رسیدگی اولیه هزینه حدودی  تعمیر مانیتور اعلام می گردد.
در صورت تایید مشتری ، مانیتور تعمیر خواهد شد.
بعد از عیب یابی مانیتور دست کم ۵ ساعت روشن تست میشود.
تا یک ماه بعد از تعمیر مانیتور گارانتی دارد که اگر همان ایراد برایش بوجود آمد رایگان تعمیر شود.

نوشتهٔ پیشین
تعمیر لپ تاب
نوشتهٔ بعدی
تعمیرات لوازم خانگی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست