تعمیر ال سی دی لپ تاپ

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

 تعمیر ال سی دی لپ‌ تاپ یا تعویض ال سی دی لپ‌تاپ بهتر است ؟ به محض خرابی آن مشکلات زیادی برای ما ایجاد کند و سریعا اقدام به رفع مشکل و تعمیر آن بپردازیم ال سی دی لپ تاپ قطعه‌ای است که وظیفه حفظ تصویر باکیفیت و پخش آن را بر عهده دارد. کیفیت تصویر از جمله موضوعاتی است که هم در موبایل و هم در لپ‌تاب، مشتریان بسیار نسبت به آن حساس هستند.

هم‌چنین چندین عامل دست به دست هم می‌دهند تا منجر به خرابی LCD شوند. در صورت خرابی LCD لپ تاپ کیفیت تصویر صفحه نمایش افت شدید پیدا کرده و در برخی موارد حتی امکان نمایش تصویر نیز وجود ندارد. با این حال، اما مساله این است که چه زمان باید برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کرد؟

تعمیر ال سی دی لپ تاپ یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر با ما  است که به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر انجام می پذیرد. همانگونه که می دانید گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا بی احتیاطی های کاربران،  LCD لپ تاپ، ضربه دیده و بخش بیشتر آن از کار می افتد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ و دلایل خرابی LCD لپ تاپ

تعمیر ال سی دی لپ تاپ در مجموعه تعمیربا ما به صورت تخصصی توسط تکنسین های ماهر انجام می شود. ال سی دی لپ تاپ ممکن است بنا به برخی دلایل نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. با این حال، اطلاع از این دلایل باعث می‌شود تا شما حساسیت بیشتری نسبت به نگهداری و مراقبت از آن داشته باشید.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 • وارد کردن فشار یا ضربه: بدون شک وارد کردن فشار یا ضربه را می‌توان یکی از دلایل اصلی برای خرابی قطعات مختلف لپ تاپ از جمله ال سی دی دانست. بنابراین هنگام جابجایی آن باید دقت کافی را به خرج دهید.
 • مشکل های‌ولتاژ: یکی دیگر از دلایل اصلی خرابی قطعه مذکور به مشکل های‌ولتاژ برمی‌گردد. در بسیاری اوقات ریختن مایعات از جمله آب به آن آسیب جدی وارد خواهد کرد.
 • مشکل گرافیک: در برخی موارد دیگر نیز امکان دارد دلایل اصلی خرابی ال سی دی به گرافیک سیستم برگردد. هر چند که این دلیل نسبت به دو دلیل چندان شایع نیست.
 • مشکلات مربوط به خود ال سی دی : امکان دارد که LCD برخی از لپ تاپ‌ها به صورت اساسی خود دارای مشکل بوده و نیاز به تعمیر داشته باشد. بدون آنکه دلایل خارجی باعث خرابی آن شده باشد.

تعویض یا تعمیر LCD لپ‌ تاپ

خوب در اینجا به بخش اصلی یعنی پاسخ به پرسش تعویض یا تعمیر LCD لپ تاپ می رسیم. هر چند توصیه تعمیر با ما این است که برای پاسخ دقیق به این سوال بهتر است نظر متخصصان و کارشناسان را جویا شوید، اما می‌توان برخی نکات را در این زمینه ارائه داد.

به صورت کلی باید این نکته را در نظر داشت که چنانچه دلیل خرابی ال سی دی ناشی از وارد کردن ضربه یا فشار محکم باشد، بهتر است هر چه سریع‌تر برای تعویض آن اقدام کنید. در برخی موارد مشاهده شده که شدت ضربه وارده به حدی بوده که صفحه نمایش به طور کامل شکسته می‌شود. بنابراین طبیعی است که امکان استفاده از آن دیگر وجود ندارد.

با این حال، یکی دیگر از فاکتورها برای تعویض یا تعمیر LCD لپ تاپ به میزان کاهش کیفیت تصویر برمی‌گردد. به نحوی که در برخی موارد ممکن است سیستم شما همچنان کارایی خود را به صورت نسبی داشته باشد. اما برخی مشکلات جزئی در پخش تصاویر داشته باشد.

به عنوان مثال، امکان دارد که رنگ صفحه نمایش اندکی تغییر کرده باشد یا آنکه هر از چندگاهی دچار حالت پرش صفحه باشد. در این شرایط معمولا نیازی به تعویض ال سی دی لپ تاپ وجود نداشته و می‌توان با تعمیر آن مشکل را حل کرد. هم‌چنین واضح است که وقتی ال سی دی می‌سوزد و صفحه کاملا سیاه می‌شود نیاز است تا آن را تعویض کنید.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

اتفاقات رایج برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ

به طور کلی اتفاقات زیر ممکن است برای ال سی دی رخ دهد:

 • صفحه پرش داشته باشد
 • قسمتی از صفحه سیاه شود
 • ال سی دی ترک بردارد
 • ال سی دی کاملا بشکند
 • پیکسل‌ها بسوزند
 • خط‌های سیاه رنگ روی ال سی دی ایجاد شود
 • صفحه کاملا تاریک و بدون نور شود

اگر هر کدام از موارد بالا برای شما اتفاق افتاد باز هم پیشنهاد تعمیر با ما این است که حتما سیستم خود را به یک متخصص  نشان داده و به نظر او اعتماد کنید.

هزینه تعمیر LCD لپ‌ تاپ

برای بسیاری سوال است که هزینه و قیمت تعمیر LCD لپ تاپ به چه صورت است. در این خصوص باید اشاره کرد که معمولا تفاوت‌ قیمتی بین پیشنهادات مختلف وجود دارد. چرا که عوامل مختلفی در این خصوص وجود دارند. با این حال، می‌توان یک رنج قیمتی را به صورت نسبی برای هزینه تعمیر ال سی دی لپ‌تاپ در نظر گرفت.

می‌توان هزینه تعمیر این قطعه را عددی بین 300 تا 600 هزار تومان برآورد کرد. طبیعی است که این قیمت با توجه به گذر زمان دچار تغییر شده و افزایش پیدا خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که ابتدا چندین برآورد قیمتی داشته باشید سپس برای تعمیر ال سی دی اقدام کنید. همچنین نباید از تجربه افرادی که قبلا با این مشکل روبرو بوده‌اند، نادیده گرفت .

چگونه از LCD لپ تاپ مراقبت کنیم؟

 • همان‌طور که اشاره شد فشار و ضربه به صفحه لپ تاپ از علل شایع خرابی آن است و باعث می‌شود برد آن و یا پیکسل‌ها آسیب ببینند. بنابراین برای افزایش عمر مفید ال سی دی، در برابر ضربه از آن مراقبت کنید و از کیف‌های مخصوص لپ تاپ استفاده کنید.
 • سعی کنید پس از اتمام کار کردن با لپ تاپ در آن را ببندید و توجه داشته باشید که چیزی بین صفحه کیبورد و ال سی دی نباشد تا فشاری به آن وارد نشود.
 • صفحه ال سی دی را با شیشه پاکن، الکل و مایعات دیگر پاک نکنید و از دستمال‌های مخصوص استفاده کنید.
 • لپ تاپ را در مقابل نور آفتاب و جاهای بسیار گرم قرار ندهید.

نوشتهٔ پیشین
تعمیرات مانیتور سامسونگ
نوشتهٔ بعدی
تعمیر پاور کامپیوتر

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست